لوگوی فراز نگار

چگونه مصرف جوهر را کاهش دهیم؟

مدیریت مصرف جوهر در کارخانه هایی که از انواع دستگاه های جت پرینتر برای چاپ بر روی محصولاتشان استفاده می کنند بسیار اهمیت دارد. زیرا توجه نکردن به نکات مختلف در مدیریت مصرف جوهر باعث می شود تا هزینه های نهایی هر چاپ به میزان بسیاری افزایش پیدا کند. در زیر اصلی ترین مسائلی که رعایت آنها باعث مصرف درست جوهر می شود، آمده است.

همیشه چاپ کنید

میزان زیادی از جوهری که در هنگام کار با دستگاه هدر می رود مربوط به زمانی است که دستگاه شروع به کار می کند. پرچ خودکار و یا دستی دستگاه که هنگام شروع به کار دستگاه برای تمیز کردن هد و نازل های دستگاه جت پرینتر انجام می شوددر هر مرتبه شروع به کار دستگاه جت پرینتر باعث هدر رفتن مقداری جوهر می شود. برای کاستن از این شکل هدر رفتن جوهر بهتر است تولید و چاپ بر روی محصولات را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با کمترین میزان روشن و خاموشی دستگاه روبرو  شوید. رعایت همین نکته ی کوچک در بسیاری از کارخانه ها کمک می کند تا میزان مصرف به نصف کاهش پیدا کند.

جوهر سامر استاندارد دیر خشک 4000k Summer
جوهر لیتری جت پرینتر آیکون مک

 

چاپ خطی را به نقطه ای تغییر دهید

بسیاری از دستگاه های جت پرینتر امکان چاپ به دو روش خطی و ثابت ارائه می کنند. در صورتی که احساس می کنید هزینه ای که برای جوهر  پرداخت می کنید زیاد است می توانید چاپ نقطه ای را انتخاب کنید. این چاپ هر چند تراکم کمی دارد اما کاملا خوانا است و بسیاری از کارخانه ها و مجموعه های تولیدی و صنعتی از این شکل چاپ برای درج اطلاعات بر روی محصولاتشان استفاده می کنند.

جوهر مناسب تهیه کنید

یکی از مشکلاتی که استفاده از جوهر نامناسب برای استفاده کنندگان از دستگاه های جت پرینتر پیش می آید نیاز به پرچ دستگاه بر اثر خشک شدن سریع و یا گرفتگی نازل های هد دستگاه است. بنابراین توجه داشته باشد که جوهری که تهیه می کنید در درجه اول از تامین کنندگان معتبر و با کیفیت بالا تهیه شود و در ثانی حتمن جوهر مناسب با دمای محیط کارگاه و یا کارخانه، میزان رطوبت و گردوغبار محیط و متریالی که قرار است بر روی آن چاپ شود انتخاب شود. فروشندگان معتبر جوهرهای جت پرینتر می توانند برای انتخاب جوهر بهترین مشاوره را به شما عرضه کنند.

مشاوره خرید جوهر

برای مشاوره خرید جوهر می توانید با کارشناسان شرکت فراز نگار تماس بگیرید.  کارشناسان ما آمادگی دارند جوهر مناسب و راه های مصرف بهینه را در حوزه جوهر دستگاه های جت پرینتر به شما ارائه دهند. با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *