لوگوی فراز نگار
Search

چاپ دیجیتال در بسته بندی؛ رشد ثابت و ظرفیت بالا

در سال 2016 Smithers Pira آخرین نسخه از یک گزارش جالب و مورد استقبال را منتشر کرد: “آینده چاپ دیجیتال برای بسته بندی تا سال 2022”. این مقاله به جریانات، کاربران، برنامه های کاربردی و تکنولوژی های جدیدی که چشم انداز تولید محصولات بسته بندی و چاپ  را شکل می دهد، همراه  با پیش بینی های توسعه بازار در پنج سال آینده، نگاه می کند. در این سال ها تغییرات بزرگی را شاهد خواهیم بود همانگونه که تولید دیجیتال جریان اصلی را بدست میگیرد که بسیاری از برندها و خرده فروشان را به بسته های جدید نگاه می کند و باعث می شود که تبلیغ کنندگان به چیزهای مختلفی مانند زنجیره های تامین جدید دست پیدا کنند.

لیبل ها و بسته بندی های چاپ شده دیجیتالی

در سال 2017 لیبل ها و بسته بندی های چاپ شده دیجیتالی به طور کلید در بازار جهانی به 13.2 میلیارد دلار می رسد. بخش لیبل، یک بخش مهم بوده و در اکثر مناطق بسیار رشد کرده است. رشد بسیار ویژه ای در حوزۀ کارتن ها به عنوان یک عامل قدرتمند با عملکرد بسیار بالا اتفاق افتاده که قادر به چاپ ده ها میلیون متر مربع خروجی بطور سالانه توسط کانورترها، بسته بندی های انعطاف پذیر و صاف، همراه با پیشرفت هایی در چاپ روی فلزات، بوده است . در سال 2022 پس از پنج سال رشد سالیانه، این بخش به ارزش 23.2 میلیارد دلار خواهد رسید که رشد  آن به طور متوسط 11.2٪ است. در برخی موارد این رشد به میزان 28.1٪ می رسد، و انواع کارتن ها و بسته بندی های جدید در جریان است. بنابراین، جای تعجب نیست که وقتی شما مقاله را مطالعه می کنید – شما بتوانید از این نتایج بررسی شده در این مقاله استفاده کنید! شما تنها نیستید!

13.2 میلیارد دلار مبلغ عظیمی است، اما بسته بندی های دیجیتال تنها 3.33٪ از بسته بندی های چاپ شده در دنیا است و شاید حدود 2.0٪ از کل بسته بندی های موجود (همانطور که بسته بندی های غیر چاپ شده بسیاری وجود دارد). بر حسب سطح چاپ شده، 163 میلیارد A4 چاپ شده ، فقط 1.72٪ از کل بسته بندی هاست، و 1.7 میلیون تن محصول فقط کمتر از 1.03٪ از همه بسته بندی ها است. تا سال 2022، بخش بسته بندی دیجیتال 23.2 میلیارد دلاری تقریبا 5.3 درصد از ارزش بسته بندی را به خود اختصاص خواهد داد، و 334 میلیارد A4 چاپی تنها 3.2 درصد از خروجی چاپ در این زمینه است، در حالی که تقریبا 6 میلیون تن نیز 3.2 درصد از کل محصولات را تشکیل میدهد. پس حتی پس از پنج سال رشد بسیار زیاد، چاپ دیجیتال همچنان یک درصد کوچک است. اما این موضوع عامل قابل توجهی است که زمینه را برای تغییرات عمده در زنجیره های تامین و حتی در کاربرد بسته بندی هایی که در حال توسعه هستند، فراهم می سازد.

این رشد، همانگونه که در نمودار زیر نشان پیش بین شده است ، در کاربردهای مختلف و حوزه های متنوع با نرخ های گوناگون ادامه خواهد داشت و در حالیکه حوزۀ  بسته بندی انعطاف پذیر پیشتاز آن است، حوزۀ فلزات و پلاستیک ها در پی آن، و حوزۀ محصولات موج دار، کارتن ها ولیبل ها همگی نشان دهندۀ یک رشد واقعی می باشند.

ارزش نهایی بسته بندی دیجیتال

صنعت بسته بندی و چاپ دیجیتال در حال بلوغ است. حدوداً در  سال 2010، سوال بزرگ برای برند ها و تبلیغگران ها این بود: “این فناوری چه کار میتواند انجام دهد؟” و چه کاری را باید انجام دهد. پس از هفت سال توسعه مداوم ، این سوال اینگونه تغییر کرده است: “ارزش این برنامه کجاست؟” همانطور که همه گروه ها در سراسر زنجیره تامین متوجه این هستند که با استفاده از چاپ دیجیتال می توان به آنها در درآمد زایی کمک کند. این موضوع برای برند ها / خرده فروشان (و نمایندگی های آنها من جمله دفاتر طراحی)، و همچنین برای بسته بندی و لیبل ها، که برخی از آنها واقعا موفق هستند صدق میکند و همچنین در مورد تجهیزات / تامین کنندگان مصرفی نیز صادق است، اگرچه همه آنها موفق نبوده اند.

برگرفته از وب سایت http://whattheythink.com

ترجمه از تیم کارشناسی شرکت بازرگانی فرازنگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *