بسته بندی و چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال در بسته بندی؛ رشد ثابت و ظرفیت بالا

تغییرات بزرگ در راه صنعت بسته بندی

در سال ۲۰۱۶ Smithers Pira آخرین نسخه از یک گزارش جالب و مورد استقبال را منتشر کرد: “آینده چاپ دیجیتال برای بسته بندی تا سال ۲۰۲۲”. این مقاله به جریانات، کاربران، برنامه های کاربردی و تکنولوژی های جدیدی که چشم انداز تولید محصولات بسته بندی و چاپ  را شکل می دهد، همراه  با پیش بینی های توسعه بازار در پنج سال آینده، نگاه می کند. در این سال ها تغییرات بزرگی را شاهد خواهیم بود همانگونه که تولید دیجیتال جریان اصلی را بدست میگیرد که بسیاری از برندها و خرده فروشان را به بسته های جدید نگاه می کند و باعث می شود که تبلیغ کنندگان به چیزهای مختلفی مانند زنجیره های تامین جدید دست پیدا کنند.

لیبل ها و بسته بندی های چاپ شده دیجیتالی

در سال ۲۰۱۷ لیبل ها و بسته بندی های چاپ شده دیجیتالی به طور کلید در بازار جهانی به ۱۳.۲ میلیارد دلار می رسد. بخش لیبل، یک بخش مهم بوده و در اکثر مناطق بسیار رشد کرده است. رشد بسیار ویژه ای در حوزۀ کارتن ها به عنوان یک عامل قدرتمند با عملکرد بسیار بالا اتفاق افتاده که قادر به چاپ ده ها میلیون متر مربع خروجی بطور سالانه توسط کانورترها، بسته بندی های انعطاف پذیر و صاف، همراه با پیشرفت هایی در چاپ روی فلزات، بوده است . در سال ۲۰۲۲ پس از پنج سال رشد سالیانه، این بخش به ارزش ۲۳.۲ میلیارد دلار خواهد رسید که رشد  آن به طور متوسط ۱۱.۲٪ است. در برخی موارد این رشد به میزان ۲۸.۱٪ می رسد، و انواع کارتن ها و بسته بندی های جدید در جریان است. بنابراین، جای تعجب نیست که وقتی شما مقاله را مطالعه می کنید – شما بتوانید از این نتایج بررسی شده در این مقاله استفاده کنید! شما تنها نیستید!

۱۳.۲ میلیارد دلار مبلغ عظیمی است، اما بسته بندی های دیجیتال تنها ۳.۳۳٪ از بسته بندی های چاپ شده در دنیا است و شاید حدود ۲.۰٪ از کل بسته بندی های موجود (همانطور که بسته بندی های غیر چاپ شده بسیاری وجود دارد). بر حسب سطح چاپ شده، ۱۶۳ میلیارد A4 چاپ شده ، فقط ۱.۷۲٪ از کل بسته بندی هاست، و ۱.۷ میلیون تن محصول فقط کمتر از ۱.۰۳٪ از همه بسته بندی ها است. تا سال ۲۰۲۲، بخش بسته بندی دیجیتال ۲۳.۲ میلیارد دلاری تقریبا ۵.۳ درصد از ارزش بسته بندی را به خود اختصاص خواهد داد، و ۳۳۴ میلیارد A4 چاپی تنها ۳.۲ درصد از خروجی چاپ در این زمینه است، در حالی که تقریبا ۶ میلیون تن نیز ۳.۲ درصد از کل محصولات را تشکیل میدهد. پس حتی پس از پنج سال رشد بسیار زیاد، چاپ دیجیتال همچنان یک درصد کوچک است. اما این موضوع عامل قابل توجهی است که زمینه را برای تغییرات عمده در زنجیره های تامین و حتی در کاربرد بسته بندی هایی که در حال توسعه هستند، فراهم می سازد.

این رشد، همانگونه که در نمودار زیر نشان پیش بین شده است ، در کاربردهای مختلف و حوزه های متنوع با نرخ های گوناگون ادامه خواهد داشت و در حالیکه حوزۀ  بسته بندی انعطاف پذیر پیشتاز آن است، حوزۀ فلزات و پلاستیک ها در پی آن، و حوزۀ محصولات موج دار، کارتن ها ولیبل ها همگی نشان دهندۀ یک رشد واقعی می باشند.

ارزش نهایی بسته بندی دیجیتال

صنعت بسته بندی و چاپ دیجیتال در حال بلوغ است. حدوداً در  سال ۲۰۱۰، سوال بزرگ برای برند ها و تبلیغگران ها این بود: “این فناوری چه کار میتواند انجام دهد؟” و چه کاری را باید انجام دهد. پس از هفت سال توسعه مداوم ، این سوال اینگونه تغییر کرده است: “ارزش این برنامه کجاست؟” همانطور که همه گروه ها در سراسر زنجیره تامین متوجه این هستند که با استفاده از چاپ دیجیتال می توان به آنها در درآمد زایی کمک کند. این موضوع برای برند ها / خرده فروشان (و نمایندگی های آنها من جمله دفاتر طراحی)، و همچنین برای بسته بندی و لیبل ها، که برخی از آنها واقعا موفق هستند صدق میکند و همچنین در مورد تجهیزات / تامین کنندگان مصرفی نیز صادق است، اگرچه همه آنها موفق نبوده اند.

برگرفته از وب سایت http://whattheythink.com

ترجمه از تیم کارشناسی شرکت بازرگانی فرازنگار

Telegram
Facebook
LinkedIn

بیشتر بخوانید

انواع جت پرینتر های دستی

جت پرینتر پرتابل

جت پرینتر پرتابل نام دیگر جت پرینتر های دستی است که از آن در صنایع مختلف برای چاپ بر روی محصولاتی که امکان قرار گرفتن بر روی نوار نقاله را ندارند، استفاده می شود.

ادامه مطلب »
تصاویر چاپ جت پرینتر

جت پرینتر چیست

جت پرینتر چیست؟ برای اینکه بدانید جت پرینتر چیست تا انتهای این متن همراه ما باشید. دستگاه های جت پرینتر در اکثر کارخانه ها، و

ادامه مطلب »
Close Menu