لوگوی فراز نگار
Search

چاپ بارکد بر روی محصول

چاپ بارکد بر روی محصول توسط انواع جت پرینترهایی که توسط فرازنگار عرضه می شود امکان پذیر است.

بارکد چیست؟

بارکد (Barcode) نمایش اطلاعات بر روی بسته بندی محصولات مختلف به صورت تصویری است.  بارکد ها توسط ماشین ها بازخوانی می شوند و می توانند اطلاعات را به متن برگردانند. به دستگاه هایی که بارکد ها را می خوانند بارکدخوان گفته می شود.  پیش از این بارکد به مجموعه خطوط میله ای با عرض های مختلف به شکل موازی گفته می شد اما امروزه بارکد ها تنوع بسیاری پیدا کرده اند. سابقه ی استفاده از بارکدها به دهه هشتاد میلادی در آمریکا برای کنترل ورود و خروج محصولات از فروشگاه های بزرگ می رسد اما امروزه از انواع بارکدها برای مقاصد مختلف حتی مقاصد تبلیغاتی استفاده می شود.

بارکد میله ای
نمونه تصویر بارکد میله ای
QR code فراز نگار
نمونه تصویر QRCode

بارکد های قدیمی تنها امکان نگه داری مجموعه ای از اعداد را داشتند اما امروز به راحتی می توان  هر متنی را درون بارکد قرار داد. برای مثال در بارکد که (کیو.ار.کد QR CODE) بالا، آدرس سایت فراز نگار نوشته شده است و با استفاده از یک QRCODE خوان می توان اطلاعات آن را دریافت کرد. از دستگاه های موبایل به همراه یک اپلیکیشن  می توان برای خواندن QR CODE ها استفاده کرد.

چاپ بارکد بر روی محصول

دستگاه های جت پرینتر می توانند انواع مختلف بارکد را بر روی محصولات شما چاپ کنند. البته چاپ هر بارکدی با هر دستگاهی مقدور نیست و لازم است درصورتی که نیاز به چاپ بارکد بر روی محصول خود دارید نوع بارکد مورد نظر خود را به فروشنده اعلام کنید تا او بتواند دستگاه مناسبی به شما معرفی کند. با توجه به اینکه از دستگاه های جت پرینتر برای زدن بارکد استفاده می شود گاها این دستگاه ها با عنوان بارکدزن نیز نامیده می شوند.

روش های های چاپ بارکد

روش های مختلفی برای درج بارکد وجود دارد. که از آن میان می توان به E13 و E8 اشاره کرد. در ایران از  E13  استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *