پرینترهای صنعتی لیزری

پرینترهای صنعتی لیزری که با نام های  لیزر مارکر، لیزر جت و تاریخ زن لیزری نیز شناخته می شوند از جمله چاپگرهای صنعتی است که  جهت درج قیمت، سری ساخت، تاریخ انقضا و تولید و … برای چاپ در صنایع استفاده می شوند..

تفاوت اصلی این دستگاه ها با جت پرینتر های معمولی  در این است که در این دستگاه از جوهر استفاده نمی شود،  بلکه اشعه از یک تیوب (که معمولا ساخت کشور آمریکا است) پس از گذشتن از لنز که در واحد های 10 وات، 30 وات و 50 وات و یا فایبر با سیستم co2 بر روی سطح مورد نظر  عمقی ایجاد کرده و اصطلاحا حک می کند. با توجه به حک شدن متن مورد نظر بر روی محصول (که می تواند فلز، چوب، شیشه و … باشد) می توان گفت بالاترین ماندگاری متن چاپ شده به این دستگاه ها تعلق دارد.

پرینتر صنعتی لیزری

پرینترهای صنعتی لیزری  از تکنولوژی های پیشرفته (های-تکنولوژی) محسوب می شوند و به همین خاطر قیمت این دستگاه در همه جای دنیا بالا است. همچنین استفاده از مسائل ایمنی به دلیل آسیبی که این دستگاه ممکن است به اپراتور وارد کند اهمیت بسیار بالایی دارد. در ایران چند کارخانه در حوزه آب معدنی و آب میوه با حجم چاپ بسیار بالا از این دستگاه استفاده می کنند.  در چاپ های بسیار بالا استفاده از پرینترهای لیزری صنعتی برای چاپ به جای دستگاه های CIJ کمک می کند تا از هزینه های مواد مصرفی (جوهر) کاسته شود.

در ویدیوی زیر نمونه چاپ با دستگاه لیزری شرکت iKonMac قرار داده شده است. برای دریافت مشاوره خرید انواع دستگاه های پرینتر صنعتی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تاریخ زن لیزری

پخش ویدیو

لیزر جت و کاربرد آن

دستگاه های لیزر جت پرینتر تنها در صنایع با چاپ بسیار بالا کاربرد دارد. میزان بالای چاپ و به صفر رسیدن هزینه جوهر و حلال می تواند قیمت بسیار بالای این مدل پرینتر را جبران کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *