لوگوی فراز نگار
Search

دستگاه چاپ تاریخ تولید و انقضا

 

معرفی دستگاه چاپ تاریخ تولید و انقضا و قیمت (جت پرینتر)

دستگاه های که کار چاپ تولید و  انقضا و قیمت و دیگر اطلاعات لازم را بر روی بسته بندی محصولات درج می کنند ، در ابعاد صنعتی و نیمه صنعتی، جت پرینتر نام دارد. از دستگاه های جت پرینتر برای درج تاریخ تولید و انقضا و بسیاری از اطلاعات دیگر مرتبط با محصول استفاده می شود.  بر اساس بخش نامه‌ها و راهنماهای مختلف، خصوصا راهنماها و دستورالعمل های مرتبط با صنایع غذایی و نوشیدنی، هنگام درج تاریخ تولید و انقضا بر روی محصول توجه به نکات زیر بسیار اهمیت دارد.

نکات کلی مرتبط با دستگاه چاپ تاریخ تولید و انقضا

تاریخ تولید و انقضا باید خوانا و درشت ، در معرض دید مصرف کننده قرار داشته باشد و به سادگی قابل رویت باشد. در راستای قابل رویت بودن تاریخ ها، رنگ زمینه و نوشته باید مخالف یکدیگر باشند تا خوانایی نوشته تقویت شود.

تاریخ تولید

تاریخی است که فرآورده غذایی تولید شده و به شکل بسته بندی شده در کارخانه درمی آید.

تاریخ بهترین زمان مصرف

این تاریخ که با نام های دیگر مانند دوام حداقل نیز ممکن است نامیده شود زمانی است که محصول تمام کیفیت های اعلام شده به صورت ضمنی و یا صریح را با توجه به شرایط نگهداری اعلام شده، حفظ کرده است. پس از این تاریخ تا زمان تاریخ انقضا محصول سالم، با کیفیت و رضایت بخش است هر چند ممکن است میزانی تغییر در کیفیت آن ایجاد شده باشد. درج این تاریخ با عنوان Best Before و یا « بهترین قبل از» اختیاری است.

تاریخ انقضا

در این تاریخ محصول دیگر کیفیت اعلام شده توسط تولید کننده یا کیفیت مورد انتظار مصرف کننده را نخواهد داشت و باید از مصرف آن اجتناب کرد. به بیان دیگر این تاریخ پایان دوره مصرف را تحت شرایط نگهداری اعلام شده مشخص می کند. همچنین لازم به ذکر است که تاریخ انقضا را می توان به صورت مدت زمان مشخص بر روی محصول چاپ کرد. برای نمونه «دو سال پس از تولید»

تاریخ بسته بندی

در شرایطی که بر روی محصول مورد نظر هیچ فرآوری انجام نشود، لازم است تاریخ درج شده بر روی آن با عنوان تاریخ بسته بندی مشخص شود.

درج روز و ماه و سال

در صورتی که فرآورده مورد نظر کمتر از سه ماه ماندگاری دارد نیاز به درج روز و ماه و سال است در غیر این صورت درج ماه و سال کافی است.

درج تاریخ محصولات لبنی

در فرآورده های لبنی درج تاریخ واقعی تولید در زمان بسته بندی نهایی الزامی است.

و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *