کمپانی IkonMac  در سال 2010 توسط آقای کلایو در انگلستان با همکاری و جمعی از مهندسین و سرمایه گذاران از سراسر دنیا، تاسیس گردید. ایشان سابقه طولانی در صنعت مارکینگ و کدینگ، داشته و در واقع از پیشروان صنعت کدینگ با سیستم هدهای زار  (Xaarjet) بودند.

نام کمپانی iKonMac از دو بخش ikon و mac تشکیل شده است. آیکون (Ikon) به معنی نشانه با تغییر در املای آن (تغییر حرف C به K) و Mac مخفف ماشین، به معنای ماشین نشانه گذاری است. (Coding and marking Ink Jet Printer)

محصولات شرکت iKonMac انگلستان

انواع چاپگرهای صنعتی با تکنولوژی های مختلف (جت پرینتر های DOD، CIJ، HP) محصولات اصلی شرکت iKonMac انگلستان را تشکیل می دهند. شرکت فراز نگار تمام محصولات شرکت IkonMac انگلستان را عرضه و گارانتی و پیشتیبانی فنی می کند.

دستگاه های  جت پرینتر با سیستم CIJ  در دو مدل سه خط C330 و پنج خط C350 j تولید و عرضه می گردد. دستگاه هایی بسیار پیشرفته با سرعت بسیار بالا و هزینه های مقرون به صرفه در معتبرترین کارخانجات صنایع مختلف تولیدی  نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

دستگاه های های-رزولوشن این شرکت جزو پرطرفدارترین محصولات عرضه شده در ایران است که از آن جمله می توان به دستگاه های C18،  E18 PLUS و E19  می توان اشاره کرد.  علت محبوبیت این دستگاه ها در ایران هزینه های نگهداری بسیار مناسب و عملکرد بسیار خوب در تیراژ های بالا ، و سازگاری با شرایط اقلیمی ایران است.

همچنین با توجه به عرضه این دستگاه ها در سراسر دنیا کمپانی iKonMac اقدام به دستگاه های اختصاصی برای کاربردهای خاص می باشد. برای نمونه طراحی و تولید دستگاه iKonMac با مدل D18 برای چاپ با دو رنگ خاص جوهر متفاوت برای چاپ بر روی انواع لوله به خصوص برای کشورهای عربی را می توان  نام برد.

دستگاه های با سیستم چاپ HP برای کارگاه ها و تولیدی های کوچک از دیگر محصولات این شرکت هستند. که دستگاه های ikonMac ٍ با مدل E12,  و یا مدل جدیدتر18 E که باسیسیتم هد HP کار می کند از این جمله هستند.

کنفرانس سالانه iKonMac

مدیراین این شرکت به جهت پیش برد فعالیت های سالانه و کسب نظرات مدیران نمایندگی های خود در سراسر دنیا  و انتقال اطلاعات مابین ایشان کنفرانس دو سالانه ای در یکی از کشورهای نمایندگی خود برگزار می کند. این کنفرانس که در سالهای گذشته در کشورهای آلمان، ترکیه، تایوان و امارات متحده برگزار شده است کمک کرده است که تا این شرکت بتوانداز نیاز تمامی مشتریان خود در سراسر دنیا اطلاع کسب کند و محصولات خود را متناسب با نیاز مشتریان بهبود دهد. مدیران شرکت فراز نگار نیز به صورت مرتب در این نشست ها شرکت کرده و نقش موثری در کسب دانش و انتقال تجربیات خود داشته اند.

iKonMac CIJ
iKonMac 330 CIJ
نشست دو سالانه ikonMac در تایوان
نشست دو سالانه شرکت iKonMac به میزبانی نمایندگی این شرکت در تایوان

شرکت فراز نگار نمایندگی iKonMac انگلستان

شرکت فرازنگار در سال ۱۳۹۰ با پیگیر‌‌ی‌های مداوم  موفق به اخذ نمایندگی رسمی جت پرینترهای iKonMac انگلستان شده است. از ویژگی های دستگاه های جت پرینتر این شرکت می توان به موارد زیر برای نمونه اشاره کرد :