هد XAAR

هد XAAR

هد جت پرینتر

شرکت های مختلف تولید کننده دستگاه های جت پرینتر، بیشتر از هد های زار و اچ پی بر روی دستگاه های خود استفاده می کنند. در این صفحه انواع هدهای زار معرفی می شوند. برای اشنایی بیشتر با هدهای پیزو و حرارتی به صفحه هد جت پرینتر مراجعه کنید، همچنین برای آشنایی با هدهای HP از صفحه جت پرینتر HP دیدن کنید.

شرکت زار XAAR

هد XAAR (هد زار) توسط کمپانی XAARJET در انگلستان تولید می گردد. این کمپانی عظیم تنها شرکتی است که در دنیا به طراحی، ساخت و تولید این هد اقدام می نماید. هد های مورد استفاده در دستگاه های جت پرینتر، با سیستم DOD در مدل های مختلف تولید می شود.

 

برای تهیه هدهای زار با ما تماس بگیرید

هد XAAR 128

هد XAAR 128 (هدهای پشت آبی و پشت بنفش زار)

از انواع هد جت پرینتر که در این دستگاه ها کاربرد دارد، به طور مثال می توان به هد ۱۲۸ نازل ۸۰ پیکو لیتری با رزولوشن ۲۰۰dpi با رنگ زمینه آبی شاره کرد که پرفروش ترین هد و محبوب ترین هد در میان تولید کنندگان دستگاه های جت پرینتر است می توان اشاره کرد. این قطعه با نام هد پشت آبی زار و یا هد ۱۲۸ نازل زار شناخته می شود.

همچنین مدل هد XAAR  پشت بنفش با فرکانسی متفاوت، شبیه به هد پشت آبی عمل می نماید. البته ناگفته نماند کمپانی زار هد های متنوعی را تولید می کند که در دستگاه های جت پرینتر دیگر چندان. مورد استفاده قرار نمی گیرد.

هد Xaar 126

همچنین هد ۱۲۶ نازل ۸۰ پیکولیتری برای استفاده از جوهر های UV مورد استفاده قرار می گیرد. که بسیار متفاوت با هد های پشت آبی است.

این نوع از چاپ ها در دنیای جدید که بخاطر بالا رفتن تقلب، در صنایع آرایشی بهداشتی و غذایی، بسیار به کار  می رود. و تولید کنندگان معتبر دستگا های جت پرینتر در دنیا این گزینه را مد نظر دارند. کمپانی معتبر IKONMAC در انگلستان که همکاری تنگاتنگی با کمپانی XAARJET دارد این مسئله را به خوبی درک کرده و محصول دستگاه جت پرینتر از سری ۱۹ با برند U19  برای استفاده از جوهر های UV وارد بازار کرده است.

جوهری که با این هد چاپ می شود بسیار خاص بوده و اصطلاحا به آن  UV LAMP می گویند که بعد از پاشش جوهر به آن اشعه UV بر روی آن تابیده شده و باعث استحکام چاپ بر روی محصول می شود.

XAAR 128
جدول بررسی فنی هد های Xaar 128

معرفی سه مدل هد زار پرکاربرد دردستگاه های جت پرینتر

هد XAAR 128

هد ۱۲۸ نازل پشت آبی

این هد ۱۲۸ عدد نازل دارد و و با رنگ آبی پشت خود شناخته می شود. وزن سبک و کیفیت چاپ بالا (۲۰۰Dpi) باعث شده تا این هد طرفداران زیاداری در دستگاه های مختلف پیدا کند. این هد توانایی چاپ با جوهرهای پایه روغنی، سالونت و آبی را دارد.

هد زار 128 پشت بنفش

هد ۱۲۸ نازل پشت بنفش

این نمونه از هد زار که با رنگ بنفش پشت خود شناخته می شود. همانند هد پشت آبی است و تقریبا تمام توانایی ها و مشخصات آن را دارد، با این تفاوت که فرکانس کاری هد پشت آبی ۴.۲۵ کیلوهرتز و در هد پشت بنفش ۵.۵ کیلوهرتز است.

هد XAAR 126

هد ۱۲۶ نازل

از این هد که ۱۲۶ نازل دارد ، عمدتا برای چاپ با جوهرهای UV استفاده می شود. پرینترهای U19 شرکت iKonMac انگلستان از این هدها استفاده می کنند.

Telegram
Facebook
LinkedIn

بیشتر بخوانید

Close Menu